Vyskytná : Černovice B 5 :2

přidáno: 18. 6. 2015 20:42, autor: Jiri Roubicek   [ aktualizováno 18. 6. 2015 21:29 ]
Týmům v tomto zápase již o nic nešlo. Černovice byli jasní vítězové III. třídy a Vyskytná prozměnu zachráněná v této soutěži a šlo to znát z uvolněné atmosféry již před zápasem. Hnedka od začátku se Černovice prezentovali technickou hrou, která se musela líbit všem včetně diváků domácích. Domácím příliš nepůjčovali míč až na příležitost v 9. minutě, kdy po střele Vyskytné hostující hráč tečí překonal vlastního gólmana a Vyskytná vedla nad favoritem 1:0. I nadále měli hosté většinu času míč na svých kopačkách, ale nedokázali podat finální přihrávku. Bohužel pro Vyskytnou přišla 20. minuta, kdy byl po centru z rohu hřiště faulován jeden z hostujících hráčů a rozhodčí nařídil pokutový kop, který Pravda s přehledem proměnil a bylo srovnáno na 1:1. Domácí to ale nezlomilo a hráli stále aktivní hru až do poločasu. Po změně stran se hra trochu vyrovnala a hned v 48. minutě se trefil domácí kanonýr Souček a Vyskytná opět vedla. Bohužel v 64. minutě byl opět faulován hostující hráč v pokutovém území domácích a přišla druhá penalta, kterou Pravda opět proměnil a srovnal tak skóre. Radost Černovic netrvala příliš dlouho, kdy krátce po rozehrávce se dostal do samostatné akce aktivně hrající útočník Vyskytné Souček a po obhození gólmana byl faulován a penaltu kopali prozměnu domácí. Úkolu se zhostil Jan Bezděkovský a i on s přehledem skóroval a Vyskytná opět vedla. Tento gól šel vidět na hře hostů, kdy již nehráli tak líbivý fotbal a hra se vyrovnala a domácí chvílemi měli navrch. Aktivní hra přinesla ovoce v 84. minutě, kdy se podruhé v zápase trefil Souček a domácí byli kousek před překvapením, kdy Černovice byli jasní favorité. V závěru již pečetil skóre střídající Valenta krásnou placírkou k tyči brány hostu a stanovil konečný výsledek na 5:2 pro Vyskytnou. Touto výhrou si Vyskytná zajistila vítězství v jarní části tabulky III. třídy s jednou prohrou, třemi remízami a pětí vítězstvími, za což gratuluji a do další sezóny doufám, že se nám povede jak na jaře.

Vyskytná: Sekal - Roubíček, Fíla, Vondrák, Bína (46. Blažek), Krejčí, Šustr, Bezděkovský, Štěpán, Fila (46. Valenta), Souček
Černovice B: Pekař - Bíro, Filípek, Hůlka (46. Tille), Bohuslavický, Tikal, Vránek, Míka, Pravda, Řezáč (74. Matoušek), Mazanec (19. Janák)

Góly: domácí: 9. vlastní, 48. a 84. Souček, 66. Bezděkovský (PK), 90. Valenta
         hosté: 20. a 64. Pravda (oba PK)