Fotbal - O klubu‎ > ‎Tým „A“‎ > ‎Zápasy‎ > ‎

Vyskytná : Budíkov B 7:2

přidáno: 3. 6. 2015 12:28, autor: Jiri Roubicek   [ aktualizováno 4. 6. 2015 20:13 ]
Budíkovské béčko přijelo v nekompletní sestavě. Podle slov jednoho z hráčů, měli problémy sehnat alespoň těchto deset hráčů. Budíkovské áčko, které hrálo souběžně s tímto utkáním si odvezlo tři hráče, další byli v práci a tří odešli do Petrovic. Od začátku utkání jednoznačně dominovala Vyskytná a v 17. minutě po přihrávce Součka napříč brankovištěm zahájil kanonádu kapitán mužstva Krejčí skluzem. Do poločasu se stačil ještě trefit 2x Blažek, 1x Souček, 1x Štěpán a tak domácí odcházeli na přestávku s luxusním náskokem 5:0. Hosté hrozili pouze z přímých kopů, které zahrával šuter Janák. Podařilo se mu ze čtyř přímých kopů vstřelit hned dvě branky a to v 47. a 76. minutě a vysloužil si tak hráče zápasu za Budíkov. V druhé půli se naplno rozjelo vyskytenské Pendolíno, které se jmenuje Štěpán. Objevoval se po celém hřišti a sváděl rychlostní úniky s hráči Budíkova, kteří na něj rychlostně zdaleka neměli. Svou aktivitu zužitkoval v 63. a 69. minutě a zakončil tak svůj první fotbalový hattrick, k čemuž mu gratuluji. Díky svému výkonu se stal hráčem Vyskytné v tomto utkání a dokonce hráček kola III. třídy. Rozhovor dole. Vyskytná odehrála tento zápas spíš v tréninkovém tempu a na vzhled pro diváky, kterým se zápas bujare zamlouval.   

Vyskytná: Fíla - Roubíček (46. Fila), Bezděkovský, Vondrák, Bína, Krejčí, Valenta, Šustr, Štěpán, Souček, Blažek (46. Havel)
Budíkov B: M. Havel - Janák, Bárta, Koubek, Šedivý, Prokop, Novák, Šárovec, L. Havel

Góly: domácí- 17. Krejčí, 28. a 37. Blažek, 32., 63. a 69. Štěpán, 35. Souček
         hosté- 47. a 76. Janák

Rozhodčí: Přibyl
Diváci: 40


Jan Štěpán - ROZHOVOR S HRÁČEM KOLA - 20.kolo Vysočina | Pelhřimov | III. třída , 2014-2015

SESTAVA KOLA - 20.kolo Vysočina | Pelhřimov | III. třída , 2014-2015

Hráčem 20. kola III. třídy se stal Jan Štěpán.

 

Mladý, 22-letý útočník či pravý záložník Vyskytné, který ještě před dvěma lety hrál hokejovou juniorskou soutěž v Dukle Jihlava. Momentálně bydlí ve Vyskytné a pracuje v Agrostroji Pelhřimov. Mezi Janovi záliby patří sport, především fotbal, hokej a motorsport.

 
Jaké byly Vaše fotbalové začátky?
Fotbal jsem začal hrát asi před dvěma a půl lety ve Vyskytné - vlastně hned poté, co jsem skončil s hokejem. Zpočátku jsem spíše střídal, ale postupně jsem dostával více času a pak i celé zápasy.
         
Co byste řekl k víkendovému utkání Vyskytné s Budíkovem B?
Budíkov přijel oslaben a na hře to bylo znát. V zápase jsem měl, i na našem malém hřišti, poměrně dost místa okolo sebe. Vytvořili jsme si hodně šancí, ale soupeřův gólman nám spoustu z nich pochytal. Víc k tomu asi říct nemůžu, přeci jenom jsem ve fotbale chvilku, takže spoustu věcí vidím jinak než kluci, co to hrají od školky.
         
V zápase jste vstřelil hattrick. Kdy naposledy jste vstřelil 3 branky v zápase?
To bylo asi ještě v dorostu a navíc v hokeji proti brněnské Kometě. Ve fotbale možná při tréninku. Jsem spíš sváteční střelec. Nějak to tam prostě normálně nepadá.
         
Vyskytná ještě před několika lety hrála Poutník ligy. Aktuálně drží 8. místo ve III. třídě. Čím je způsoben tento výkonnostní pokles?
Je to asi věkem, a počtem hráčů. Ještě poměrně nedávno tu byla dvě mužstva, ale dnes jsme rádi když máme dva kluky na střídání. Do herního důchodu nám odešel Láďa Hlobeň, který dával pravidelně góly. Také už se asi tolik netrénuje, ale to nemůže posoudit jednoznačně, když se tu hrála "dvojka", tak sem se na kluky jezdil maximálně koukat.
         
Máte i jinou pohybovou aktivitu mimo páteční trénink?
Tak určitě, pohybu je dost. Když zrovna nejsem zraněný, tak chodím běhat, nebo na in-line brusle. Občas zajdeme s klukama na florbal nebo hokejbal a od konce léta do jara mám čtyřikrát týdně hokej, takže pohybu je někdy až moc.
         
Většinou hrajete post levého záložníka. Jaké jsou Vaše úkoly na hřišti?
Většinou začínám v útoku a pak mě eventuálně stáhnou. Úlohu mám snadnou - dostat přihrávku, utéct obráncům a dát gól. Na tom posledním bodě ale musím ještě hodně zapracovat (smích).
         
Jste spíše rychlostní či vytrvalostní typ? Jaký čas máte v běhu na 60 m či na 1500 m?         
Řekl bych že tak půl na půl, nedělá mi problém ani jedno. "Šedesátku" jsem běžel naposledy na základní škole, takže to vám asi nepovím. "Patnáctku" něco pod 4:50, tu jsem v lásce moc neměl (Pozn. redakce: 4:50 je velmi slušný čas).
         
Jaké jsou Vaše osobní fotbalové ambice?
Nad tím jsem nikdy moc nepřemýšlel. Jak říkám, fotbal hraju chvilku a jsem rád, že jsem týmu, ve kterém se hráči deset minut po zápase nesbalí a nejdou si po svém. Kolektivní sport je o partě a ta je tu dobrá. Budu rád, když tady ještě pár let partu udržíme.
         
Jaké jsou Vaše osobní mimo fotbalové ambice? (pracovní, životní,..)
O tom se velmi těžko mluví. Nechávám teď všemuvolný průběh. Ale vesměs jsou to ambice, které chce každý. Rád bych změnil kupříkladu zaměstnání, ale jak říkám, všechno je teď otevřené.

  
Comments