Vyskytná - Ústrašín 5:4 (1:1)

přidáno: 6. 6. 2013 3:48, autor: Pavel Vondrak   [ aktualizováno 6. 6. 2013 12:38 ]
1.6.2013 Vyskytná - První červnový den se běžně slaví den dětí, vyskytenský Sokol však také slavil velice důležitou výhru nad sestupem ohroženým Ústrašínem. Během odpoledne se spustil silný déšť a tak zápas začal na již silně podmáčeném trávníku. Jezdilo to jak na bruslích, problémy se stabilitou měli jak domácí, tak hosté. Domácí začali zápas silnou ofenzívou, hosty téměř k ničemu nepustili a první půl hodinu měli několik brankových příležitostí. Ke štěstí hostů se nám podařilo proměnit pouze jedinou a to zásluhou dlouho nehrajícího Slavíka, který v domnění, že se na Vysočině ukryje před pražskými povodněmi, nám přijel vypomoci v zápasu jara. Hosté pět minut na to skóre srovnali, hru nikoliv. Stále jsme byli výrazně lepší. Až před poločasem se jim podařilo hru srovnat. Na těžkém terénu nebylo nouze o nebezpečné situace, nepřesné přihrávky, nepředvídatelné odskoky balonu a také o fauly. Na jeden z nich doplatil Vondrák, když ho hostující útočník prošlápl do kotníku, po začátku druhé půle musel odstoupit z důvodu zranění. Jasný faul nebyl odměněn ani žlutým kartonkem. Ve druhé půli jsme zásluhou Součka zvýšili vedení na 2:1, poté pak přišlo kruté probuzení, během chvíle jsme prohrávali 2:3. Hosté se výrazně zlepšili a dávali nám zabrat. Na Šustrovo vyrovnání reagovali další brankou a opět jsme prohrávali 3:4. Naštěstí pro nás se nám v posledních deseti minutách podařilo opět srovnat Bezděkovským a rozhodující gól vsítil Souček. Hosté tento obrat nezvládali a ke konci byli již někteří jejich hráči silně podráždění. Přijeli pro body - odjeli s prázdnou. Po tomto souboji jsme udělali v kiosku řádný rozbor celého utkání a dospěli jsme k názoru že: "CIGI HEEEEJ, CAGA HEEEJ, CIGICAGA CIGICAGA HEJ HEJ HEJ".
Pro nás bylo toto výtězství dost možná záchranou v okresní soutěži, Ústrašín i Senožaty ale mají dva zápasy k dobru, takže ještě mohou zásadně ovlivnit konečné pořadí.
(pac)

V důležitém záchranářském utkání zvítězila Vyskytná, ale zápasu by více slušela remíza. Za vytrvalého deště se hrál otevřený fotbal. Ačkoliv Ústrašín dvakrát vedl, v poslední čtvrthodině třikrát inkasoval a o body přišel.
Góly: 20. Slavík, 52. a 86. Souček, 75. Šustr, 83. Bezděkovský – 26. a 65. Štěpánik, 66. Kubiska, 79. Pech. Rozhodčí: Chmel. ŽK: 1:0. Diváci: 50. Poločas: 1:1. Vyskytná: Drahný – Roubíček, Fíla, Vondrák (58. Sekal), Pahr, Slavík, Šustr, Budík, Bezděkovský, Souček, L. Hlobeň (73. J. Hlobeň). Ústrašín: Hájek – Pokoj, Prokýšek, Mazanec, Machač, Gebarovský, Pech, Jirků, Kubiska, Štěpánik, Doskočil. ?(kre)
(pelhřimovský deník)