Vyskytná - Hořepník 1:0 (0:0)

přidáno: 26. 8. 2013 21:54, autor: Pavel Vondrak   [ aktualizováno 27. 8. 2013 7:52 ]
Hned úvodní zápas v nové sezóně (a hlavně v "trojce") sliboval urputný boj. Do Vyskytné zavítal nepříjemný soupeř, který s námi zápolil předchozí ročníky v poutník lize, avšak loňskou sezónu byl již účastníkem III. třídy, kam jsme ho letos přišli také potrápit. Na dobře připraveném vyskytenském "pažitu" se odehrál souboj papírových favoritů na postup do okresní soutěže. Mezi ně se řadí ještě Senožaty, které loni taktéž sestoupily.
Začátek zápasu byl trochu nervózní, avšak po 10 minutách se již hrálo v plném tempu. Nechyběly souboje na tělo, občas nějaký ten faul nebo malá strkanice. Oba týmy hráli svoji klasickou hru, domácí zkoušeli dlouhé míče na útočníky a nátlakovou hru, hosté se naopak pokoušeli kombinovat. To se jim však příliš nevedlo a nedařilo se jim projít až do závěrečné fáze, kdy by mohli ohrozit naší branku. Celý zápas jsme měli mírnou převahu, obzvlášť se nám dařilo dobře zahrávat standartní situace, hlavně rohové kopy. Po pěti minutách hry druhého poločasu jsme jeden z asi 15 rohů dokázali proměnit v gól. Valenta střílenou přihrávkou po zemi našel nabíhajícího Šustra a ten bez problémů proměnil. V druhé půli jsme měli několik dalších gólovek, avšak bez úspěchu. Například Štěpánova hlavička do prázdné brány, kterou těsně minula nebo Přibylův přímák, který orazítkoval břevno. Hosté měli také několik dobře rozjetých útoků, avšak ztroskotali na naší obraně, nebo na gólmanovi, jenž svými výběhy, někdy i za hranici šestnácky, tyto hořepnické pokusy zlikvidoval. V podstatě celou druhou půli jsme drželi těsný jednobrankový náskok, avšak podařilo se a opět jsme potvrdili, že na Hořepník umíme. (pac)

Ve vyrovnaném zápase byl k vidění fotbal nadprůměrné úrovně. Hosté měli velmi rychlý přechod do útoku, po jedné takové akci mohli jít i po dvaceti minutách do vedení, ale při zakončení jim chyběla přesnost. Domácí byli nebezpečnější hlavně při standardních situacích. Rozhodli po rohu, když centr Valenty dopravil do sítě Šustr.
Góly: 51. Šustr. Rozhodčí: Obranec. ŽK: 2:1. Diváků: 60. Poločas: 0:0. Vyskytná: Sekal – Vondrák, Přibyl, Roubíček, Bezděkovský, Mejstřík (78. J. Hlobeň), Valenta, Šustr, Krejčí, Štěpán, Souček (82. Blažek). Hořepník: Lapáček – Popelka, P. Dlouhý, Zíka, A. Dlouhý, Filip (60. Šolc), T. Dlouhý, M. Jelínek, J. Jelínek, Moravec, Joneš. (pelhřimovský deník)

Autor: Pelhřimovský deník - Kamil Vaněk