Mnich : Vyskytná 1:4

přidáno: 9. 6. 2015 21:14, autor: Jiri Roubicek   [ aktualizováno 18. 6. 2015 20:14 ]
Domácí začali s větší snahou, aby body zůstali v Mnichu, ale držela se jich střelecká smůla, když nastřelili hned tři tyčky do 17. minuty. Poté udeřila poprvé Vyskytná. Z přímého kopu se opět trefil zkušený stoper Petr Fíla a po dalších pěti minutách skóroval poprvé Libor Souček a s Mnichem to vypadalo bledě. Tomu se sice podařilo snížit v 25. minutě pomocí nešťastné teče obránce Vyskytné, ale to bylo vše. Hra se vyrovnala, bez výraznějších šancí na obou stranách, až do předčasného odchodu do kabin vlivem bouřky a přívalového deště. Nevědělo se, jestli se zápas vůbec dohraje kvůli značně podmáčenému hřišti označenému jako koupaliště na vodní pólo (ukázku terénu můžete vzhlédnout na: https://youtu.be/aW5lx4cdtaY . Na ukázce je voda již z cca 1/3 vsáklá a odtekla. Přes námitky domácích se po 45. minutové přestávce nastoupilo na hřiště. Dohrál se zbývající čas prvního poločasu a pokračovalo hned druhým. Na zhoršený terén si rychleji zvykla Vyskytná a v 53. minutě vstřelil druhý gól Souček. V zápětí měly dobrou šanci také domácí, ale jak platí celé jaro, nesměl by být mezi tyčemi gólman Sekal, který opět předvedl jeden ze svých čarodějných zákroků a zkazil tak radost promoklým divákům. Nedáš a dostaneš se tu ukázalo trefné, když v 67. minutě udeřil opět souček a dokončil tak svůj hattrick. poté už se v zápase nic kloudného nestalo. Druhý poločas se Mnich sice snažil ještě se zápasem něco udělat, ale nakopávaným míčem a nepřesnou přihrávkou si sám zavřel možnost otočit. Vyskytenská obrana v klidu tyto šance pokryla a Vyskytná mohla slavit uloupené body z venkovního hřiště. Mnich se touto prohrou dostal do přímého ohrožení účasti ve lll. třídě. Bude se rozhodovat v posledním kole, kdy Petrovice jedou do Budíkova a Mnich do Nového Rychnova.

Mnich: Šimeček - Koukal, Procházka, Fryc, Dvořáček ml., Vaněk (76. Dvořáček st.), David, Štangl, Cabaj (79. Křiváček), Motyčák, Mocek
Vyskytná: Sekal - Roubíček, Fíla, Vondrák, Bína, Krejčí, Šustr, Bezděkovský, Štěpán (81. Havel), Souček, Blažek (70. Fila)

Góly: domácí: vlastní
         hosté: 17. Fíla, 22., 53. a 67 Souček

Rozhodčí: Přibyl
ŽK: 2:1

Hráčem kola tento týden se stal kanonýr z Vyskytné

Libor Souček: Od malička fandím týmu SK Slavie Praha.

Hráčem kola III. třídy se stal Libor Souček. 30-letý borec se narodil v Novém Městě na Moravě. Libor pracuje ve Vyskytné, tedy v místě svého bydliště, jako dělník ve výrobě litého mramoru. Ve svém volném čase, kterého moc nemá, jezdí na ryby nebo na výlety s rodinou.

Jaké byly Vaše fotbalové začátky?
Začínal jsem v šesti letech v klubu TJ Mír Nadějov, kde jsem prošel žákovským týmem. Potom jsem přestoupil do tehdejšího PSJ Jihlava, kde jsem hrál za mladší dorost. Přestoupil jsem do Tokozu Polná, kde jsem hrál za starší dorost krajský přebor,. Po skončení dorostu jsem nějaký čas nastupoval za "družstevník" Velký Beranov a nakonec jsem zakotvil ve Vyskytné, kde hraju doposud.

Co byste řekl k víkendovému utkání Mnichu s Vyskytnou, které jste vyhráli 4:1 a zkomplikovali tak Mnichu záchranu v soutěži?
Bylo pro nás těžké přežít prvních 15 minut, kdy nás soupeř zatlačil a nastřelil tři tyče. Prvním naším vstřeleným gólem jsme se dostali zpět do hry a potom to šlo "jako po másle".

K vítězství jste pomohl hattrickem. Byl jste spokojený se svým výkonem?
Tak určitě, konečně jsem protrhl svojí střeleckou smůlu.

Která ze tří branek Vám udělala největší radost?
Asi branka na 2:0, kterou jsem vstřelil po dlouhé době hlavou. Nemůžu ale říct, že by mě zbylé góly nepotěšily Hlavně, že nám moje branky přinesly tři body ze hřiště v Mnichu, kde se těžko vyhrává.

Platil jste za vstřelení hattricku něco do společné kasy?
Ne nic jsem neplatil ale o dokopné se všechno srovná (smích).

V posledních zápasech má Vyskytná formu (4 výhry ze 4 zápasů při skóre 14:4). Čím to je? Něco jste změnili? (trénink, přístup, prémie za vítězství)
Je to super, že se nám takhle daří. Myslím si, že se celý tým herně hodně zvedl. Začalo se nám dařit proměňovat šance, které se nám dřív nedařilo proměnit a myslím si že i přístup se hodně zlepšil.

Zapojujete se z pozice útočníka také do obranné fáze hry?
Už nemám takovou fyzičku jakou jsem míval, takže moc nebráním (smích).

V jaké pozici je u týmu veterán Ladislav Hlobeň?
Fotbalová ikona Vyskytné, Ladislav Hlobeň, bohužel už ukončil svojí fotbalovou karieru. Nyní vykonává post funkcionáře a stará se o chod hřiště ve Vyskytné.

Jak si myslíte, že dopadne boj o sestup do IV. třídy? (poslední Petrovice mají manko 3 bodů a hrají doma s Budíkovem, předposlední Mnich zajíždí do Nového Rychnova)
Myslím si, že sestoupí tým Mnichu. Nový Rychnov je silný soupeř a Petrovice doma nad Budíkovem zvítězí.

Sledujete MS žen ve fotbale, které momentálně probíhá v Kanadě?
Ano, občas se podívám.

Jaký je Váš fotbalový vzor?
Žádný fotbalový vzor jsem asi nikdy neměl, ale od malička fandím týmu Slavie Praha.